×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 829
02 تیر 1399 خواندن 1704 دفعه

مدیر رصدخانه فرهنگی - اجتماعی استان اصفهان گفت: رصد فرهنگی پیش بینی ساز و کار نظام مندی برای مطالعه، بررسی و تحلیل ارزشها ، هنجارها و روفتار های فرهنگ عمومی و خورده فرهنگ هاست که نیاز تاسیس یک رصدخانه فرهنگی –اجتماعی در خمینی شهر به شدت احساس می شود. ادامه مطلب...

02 تیر 1399 خواندن 1631 دفعه

 نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: قبلا ادعا شده که اطلس فرهنگی شهرستان خمینی شهر تهیه شده و امروز اعلام می شود که هیچ تلاشی در این زمینه انجام نشده است. فرماندار شهرستان باید اطلس ادعایی فرماندار سابق را گزارش دهد.

ادامه مطلب...
06 خرداد 1399 خواندن 1706 دفعه

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: شهریه مدارس بازگردانده نمی شود زیرا اگرچه مدارس تعطیل بوده اما آموزش برقرار بوده است. تنها هزینه فوق برنامه هایی که اجرا نشده است برگردانده خواهد شد. هزینه سرویس مدارس نیز تا 15 اسفند محاسبه و پس از آن باید برگردانده شود. ادامه مطلب...

22 ارديبهشت 1399 خواندن 1271 دفعه

همزمان با آغاز شبهای قدر، مسابقه قرآنی نسیم رحمت با موضوع حفظ و ترتیل قرآن کریم ویژه پسران و دختران زیر 16 سال برگزار می گردد.

ادامه مطلب...

 

درباره وجه تسمیه سده، در بین اقوال مختلف، آن چه صحیح تر به نظر می رسد اطلاق آن بر سه ده (ورنوسفادران، فروشان و خوزان) است که اکنون به محله هایی از شهر بدل شده اند.

ادامه مطلب...
25 فروردين 1399 خواندن 1282 دفعه

دیر زمانی است که مردم، به هنگام مواجهه با دشواری‌ها و یا موقع روبه‌ رو شدن با تعارضات در زندگی روزمره‌ی خود به دیوان حافظ تمسک می‌ جویند و با خود می‌گویند: «زده‌ام فالی و فریاد رسی می‌آید.» بی‌ گمان این عادت دیرینه‌ مردم، این سوأل را به هر ذهن پویایی می‌افکند، که چه رازی در این گنجینه‌ اسرار وجود دارد که

ادامه مطلب...
19 بهمن 1398 خواندن 1415 دفعه

دومین همایش پاسداشت زبان ولاتی در روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ 

ادامه مطلب...
05 دی 1398 خواندن 1345 دفعه

 

نخستین یادواره سرداران و300 شهید محله ورنوسفادران در حسینیه باولگان برگزار شد.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از صدا و سیما، این یادواره دیشب با حضور 2 هزار نفر از اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران در حسینیه امام حسین(ع) خمینی شهر برگزار شد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین با اشاره به توطئه های چهل ساله دشمن ضدنظام اسلامی گفت:مهمترین علت دشمنی با ملت ایران، دشمنی با دین اسلام، آیین پیامبر گرامی اسلام و ولایت امیرالمومنین(ع) و پیوند این ملت با ائمه اطهار(ع) است که شالوده اعتقادات این مردم را تشکیل می دهد.

سردار جوانی مقاومت را تنها راه مقابله با توطئه های دشمن دانست و افزود: وجود عناصر رهبری و ولایت، وحدت و انسجام، توانمندیها، اراده، مقاومت و ایستادگی و فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت دشمن را در مقابله با این مردم به شکست واداشته است.

وی با بیان اینکه حربه تحریمهای دشمن در حال خنثی شدن است گفت: مقاومت ملت در برابر تحریم اقتصادی جواب داده و تحریمها در حال بی اثر شدن است.

وی تحمیل جنگ نظامی را عاملی برای خودکفایی و شکوفایی در توانمندیهای نظامی و ایجاد فرهنگ جهاد و شهادت عنوان کرد و افزود: اقتدار جمهوری اسلامی باعث شده هیچ قدرتی در جهان اجازه تجاوز نظامی را به خود ندهد.

معاون سیاسی سپاه با یادآوری شکار پهباد آمریکایی گفت: آمریکایی ها باور نمی کردند چنین اتفاقی افتاده و وحشت زده و مقهور و مبهوت برای جبران این شکست خود با التماس درخواست دادند تا یک نقطه از ایران هدف قرار گیرد اما جواب ما به آنها این بود که اگر یکی بزنید ده تا می خورید.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت:در بسیاری از مناطق این فتنه با بصیرت مردمی خاموش شد اما در برخی مناطق ابتدا غفلت شد و کسانی که برای چنین مواقعی لحظه شماری می کردند موجب تعرض به امنیت کشور شدند.

وی افزود:کسانی که سه ساعت تلاش کردند به یک مرکز نظامی وارد شوند و یا با بستن راه در ماهشهر در پی ایجاد توطئه بودند و یا درصدد ورود به عسلویه و اقدامات خرابکارانه بودند ازمردم نبودند و دقیقا در حال طراحی هدف دشمن برای فلج کردن زندگی مردم بودند که تحریمهای اقتصادی به واسطه همین هدف اعمال شده است.

وی با بیان اینکه امروز به بصیرتی فراتر از گذشته نیاز داریم تا دشمن که مترصد بهره گیری از فشارحداکثری است نتواند با استفاده از اشکالات، نقشه های خود را عملی کند گفت: دشمن با اطلاع از برخی ضعفها و آسیبها درصدد ضربه زدن است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدموسوی امام جمعه خمینی شهر نیز با بیان اینکه شهرستان خمینی‌شهر 30 هزار رزمنده، 3700 جانباز، 370 آزاده و 2300 شهید در طی هشت سال دفاع مقدس تقدیم دفاع از آب و خاک میهن کرده است گفت: مردم این شهرستان از هر 92 نفر یک شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

 

 

ادامه مطلب...
02 دی 1398 خواندن 1531 دفعه

 

اشاره: در سالهای اخیر، کتابی ارزشمند و مبسوط در حوزه تاریخ صفویه در کتابخانه کالج مسیح، کمبریج کشف و منتشر گردیده با نام "گزارشی تاریخی از سلطنت شاه عباس" (A Chronicle of the Reign of Shah 'Abbas) اثر فضل اله خوزانی اصفهانی (Fazli Beg Khuzani Isfahani). این کتاب توسط کیومرث قرقلو استاديار سابق دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه فردوسي مشهد و عضو مرکز مطالعات ایرانی دانشگاه کلمبیا آمریکا و همکارش چارلز ملوویل از دانشگاه کمبریج انگلستان ویرایش و در 1148 صفحه به زبان انگلیسی ترجمه و توسط یکی از ناشران کمبریج چاپ شده است. 

 

ادامه مطلب...
12 آذر 1398 خواندن 1502 دفعه

 

اشاره: کتاب "منم تیمور جهانگشا" اثر مارسل بریون نویسنده فرانسوی کتابی شناخته شده در ادبیات تاریخی است. کتابی که به روایتهای حمله امیر تیمور گورکانی مشهور به تیمورلنگ به ایران و لشکرکشی های مختلف او به شهرهای مختلف می پردازد. یکی از این شهرها که به صورت مبسوط به آن پرداخته شده و جزئیات زیادی در مورد آن بیان شده خمینی شهر کنونی یا همان سده قدیم است.

ادامه مطلب...