رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

وضعیت خمینی شهر همچنان قرمز است

  • سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 04:26
  • منتشرشده در جامعه
  • خواندن 1794 دفعه

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت شهروندان خمینی شهری در روزهای اخیر مجددا با افزایش آمار ابتلا به کرونا مواجه شده ایم.

 

دکتر طاهره چنگیز در گفت و گو با فرصت آنلاین مراعات های دو هفته اول سال را موجب کاهش آمار مراجعات به بیمارستان ها دانست و اظهار داشت: هر چند که در روزهای اخیر به واسطه مراقب ها و مراعات های دو هفته اول سال آمار مراجعه به بیمارستان ها کاهش یافته است اما با متاسفانه به دلیل عدم رعایت شهروندان خمینی شهری در روزهای اخیر مجددا با افزایش آمار ابتلا مواجه شده ایم.

وی با اشاره به تراکم بالای جمعیت شهرستان خمینی شهر هشدار داد: این شهرستان از نظر تراکم جمعیت دومین شهر کشور است و با توجه به این تراکم جمعیت باید ملاحظات رفت و آمد بیش آن چیزی باشد که در خیابان ها و در سطح شهر شاهد هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزایش مراجعات را حاصل عدم رعایت شهروندان دانست و ادامه داد: با توجه به دوره نهفتگی بیماری کرونا که بین ده تا 14 روز طول می کشد ، بعد از یک عدم مراعات ما شاهد ورودی بیشتری به بیمارستان ها هستیم. 

وی از شهروندان خمینی شهری درخواست نمود که همچنان توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و عنوان کرد: اگر بتوانیم این مرحله را هم به سلامت طی کنیم و ظرف دو سه هفته آینده مراقب ها را در سطح شهرستان افزایش دهیم امید است که شاهد شیب نزولی ابتلا به بیماری باشیم. هر چند تا دارویی قطعی یا واکسن بیماری ساخته نشود این بیماری در فصول مختلف سال با ما خواهد بود ونکات بهداشتی باید تا یافتن واکسن بیماری رعایت شود. 

دکتر طاهره چنگیز از تلاش های خیرین خمینی شهری در حوزه سلامت تشکر نمود و گفت: مشارکت مردم، همدلی خیرین و همراهی نهاد های مختلف و مسئولین و قرار گرفتن همه آنها زیر یک چتر برای توسعه سلامت شهرستان خمینی شهر در خور تشکر و تقدیر است و امیدواریم که این همدلی آینده درخشانی را برای سلامت شهرستان خمینی شهر رقم بزند.

وی در مورد تجهیز بیمارستان ساعی اظهار داشت: برای ششمین بار از روند ساخت این بیمارستان که توسط خیرین ساخته شده است، بازدید کردیم و این بیمارستان به زودی پس از تجهیز در اختیار مردم قرار می گیرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد چگونگی تجهیز این بیمارستان تشریح کرد: بیمارستان ساعی براساس توافق هیات امنای خیرین قرار است که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد و دانشگاه نیز به عنوان بهره بردار با تعرفه دولتی بیمارستان را اداره کند والبته این موضوع باید با ارسال کتبی نظر مجمع خیرین ساعی به دانشگاه، نهایی شود.

دکتر چنگیز افزود: در این صورت دانشگاه باید تجهیز بیمارستان را تقبل کند و هم بیمارستان را تجهیز کند و هم از نظر نیروی انسانی و چارت تشکیلاتی و اداری مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

وی در مورد روند افتتاح بیمارستان اعلام کرد: این بیمارستان به صورت فازبندی افتتاح خواهد شد و فاز اول آن به صورت کلینیک ویژه می باشد. در این کلینیک متخصصینی که با تعرفه دولتی در بیمارستان های اشرفی و منظریه ارائه خدمت می کنند به اینجا منتقل می شوند. همچنین خدماتی چون رادیولوژی و آزمایشگاه نیز در آن مستقر می شود . تجهیز کامل این بیمارستان 300 تختخوابی کار سختی است اما انشاالله با حمایت دولت این بیمارستان را تجهیز خواهیم کرد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 04:29
  • اندازه قلم