مردم می گویند: خداقوت

ارسال در خبر و گزارش

و اکنون چند ماهی است که خوشبختانه این مطالبه به حق مردم به همت شهردار و مسوول واحد تاسیسات (مهندس رفیعی) و دیگر کارکنان شهرداری به ویژه غلامعلی کاشی که سابقه 22 سال کار در شهرداری خمینی شهر و تاسیسات آن را دارد در حال تحقق است. این روزها چشم خیابان های شهرمان با ریسه های جذاب و زیبا روشن شده و ما به همین مناسبت و به منظور قدر دانی از کارکنان خدوم ادارات و شهرداری گپ وگفت کوتاهی با غلامعلی کاشی؛ کسی که این روزها بیشتر شبانه روزش را روی تیرهای چراغ برق به سر می برد، ترتیب دادیم:

چند وقت است بالای تیرها هستی؟
دو ماهی می شود.

در این مدت چشم چه خیابان هایی را روشن کرده ای؟
خیابان های مدرس، طالقانی، شریعتی شمالی، جمهوری اسلامی، شهید رجایی، ابتدای بلوار آزادگان و سه را ه معلم.

چند خیابان چشم انتظار روشنایی هستند؟
خیلی خیابان ها ولی به زودی بلوار صهری و17 شهریور روشن می شوند.

چه ساعتی می روی بالای تیر و چه ساعتی پایین می آیی؟
از 9 شب تا 5 صبح

چرا این ساعت ها؟
چون در این ساعات خیابان ها خلوت است وکار راحت تر

خانواده معترض نیستند؟
می گویند یک اطاق پیدا کن و همانجا بمان.

یعنی روی تیر برق؟
( باخنده) شاید

مردم شما را می بینند؟
مردم همه چیز را می بینند. ما را هم که خدمت می کنیم خوب می بینند و دائم به شکل های مختلف خدا قوت می گویند و گاه لطف می کنند چای برایمان می آورند. من هم وقتی رضایت را در چهره آنها می بینم خستگی از تنم بیرون می رود. تلفنی هم خیلی اظهار محبت می کنند.

مردم گله و شکایتی هم می کنند؟
گله می کنند که چرا به خیابان و محل ما نمی آیید ولی هیچ کس از کاری که می کنیم شکایت ندارد همه خوشحال می شوند، انگار به آرزوی خود رسیده اند.

مسولین چه؟
بله آنها هم محبت دارند. بروبچه های فرمانداری، اداره برق، نیروی انتظامی، اطاق اصناف و... با جملاتی خستگی را از تن مان بیرون کرده اند.

مسوولان شهرداری چطور؟
آقای شهردار هر شبی که بداند مشغول هستم حتما سری به من می زند، معمولا آخر شب ها

وردست هم داری؟
هر شب یک نفر را می فرستند.

هیاتی ها با کار شما مخالف نیستند؟
ابدا آنها حتی ما را تشویق می کنند چراکه می دانند این کار چراغانی نیست بلکه روشن کردن خیابان هاست.

گفتی روشنایی خیابان ها آرزوی مردم بود، آرزوی خودت هم بود؟
بله من خودم خیلی دلم می خواست این کار انجام بشود خصوصا به دست بنده

برای همین آهنگ انتظار تلفن همراهت را گذاشته ای: ای که از رویت چراغان شد فلک/خاک پایت سرمه چشم فلک؟
(با خنده) من کلا چراغانی و روشنایی و روشن کردن را خیلی دوست دارم.

روشن کردن خیابان ها، خلق و خوی مردم را هم روشن می کند؟
صد در صد. خودم دیده ام وقتی چراغ ها را روشن می کنیم، مردم می گویند: آخی! راحت شدیم.

چه کسی تعیین می کند ریسه ها چگونه باشد و با چه طرحی نصب شود؟
مهندس رفیعی آنها را انتخاب می کند و بستنش را هم خودم سلیقه ای انجام می دهم.

پیش از این هیچ وقت پیگیر روشن کردن خیابان های شهر شده بودی؟
بله ولی می گفتند بودجه نداریم.