آقا تا آب تموم نشده يه عكس از ما بگير!

ارسال در مهم ترین خبرهای استان و کشور

زنده رود كه جان گرفت، اصفهاني ها هم جان گرفتند
خبرگزاري ايمنا: عيد قربان امسال با زنده شدن زنده رود براي اصفهاني ها ماندگار شد اما در لنز دوربين همشهريان دلهره 35 روزه و مرگ دوباره رودخانه هويداست....

سرد بود اما جايي براي سوزن انداختن نبود، فكر كنم نصف جمعيت اصفهان اومده بودن ، شايد مثل من فكر مي كردن بايد از اين فرصت يك ماهه استفاده كرد، آخه 35 روز كه بيشتر آب باز نيست.
جالب بود، جمعيت انبوه ولي غرق درسكوت
پله هاي پل خواجو مملو از جمعيت، همه به آب خيره شده بودند، آرامش در چشمانشان موج مي زد.

يادمه قبلا كه ميومديم لب آب، كلي تنقلات مثل تخمه و چيپس و پفك باخودمون مياورديم ولي انگار هيچ كس نمي خواست چشم از آب بردارد.
خانم و آقايي ميانسال روي پله ها نشسته بودند، نيم ساعتي مي شد كه به آب خيره شده بودند، مرد نگاهي به عقب كرد، وقتي جمعيت را ديد گفت: زنده رود كه جان گرفت، اصفهاني ها هم جاني دوباره گرفتند، خدايا اين نعمت را از ما نگير.
راست مي گويد، رونق دوباره به اصفهان آمده، دكه داران وقت سرخواراندن ندارند، بعد از ۸ ماه كسادي كار، سرعكاس هاي لب رودخونه هم شلوغ شده، ، پسر جواني داد مي زند: آقا تا آب تموم نشده يه عكس از ما بگير! مي ترسيم آبو ببندند، حداقل يه عكس يادگاري با زاينده رود بگيريم.

كمي بالاتر، ناژوان، جواني مي گويد: بايد بر روي آب نورپردازي كنند، رودخانه قشنگ تر مي شود.
دوستش گفت: ۳۰ روز كه ديگر نورپردازي نمي خواهد، چشم به بزني تموم ميشه، اصلا ارزششو نداره.
زوج جواني از يه عكاس مي پرسند آقا شما مي دونيد چرا آب فقط 35 روز بازه؟
-نه خانم، البته من شنيدم الان آب به خاطر كشاورزا باز شده بعد كه كشت پاييز تموم بشه، آب هم تموم مي شه
-وا مگه  ميشه توي يه ماه كشت كنند، حداقل ۶ ماه طول ميكشه، بعد يك ماه كه آبو بستند بعد اونا چيكار مي كنن.
-نمي دونم والا.

آقاي ميانسالي كه به حرفاشون گوش مي داد گفت: ميگن خشكساليه خانم، اما فقط براي اصفهان خشكساليه، يعني سهم ما از زاينده رود فقط 35 روزه! كشاورزان هم فقط 35 روز وقت دارن كشت كنند، طول بكشد بايد بروند فكري به حال خود كنند.
ولي از روزي كه آب باز شده كنار آب جاي سوزن انداختن نيست، توي اين چند وقت وقتي مردم از روي پل رد مي شدند چهره ها افسرده بود انگار كسي نمي توانست به رودخانه نگاه كند، ولي الان دوباره شور و نشاط به اصفهان برگشته. اولين روزايي كه آب بسته شده بود فكر نمي كردم كه مردم اينقدر افسرده بشند اما حالا فهميدم زاينده رود جزئي از زندگي اصفهاني هاست.

هيجان انگيزه، بعد از اين همه وقت زنده رود واقعي رو ببيني، زاينده رود دوستم دارم، دوستم دارم... دعا مي كنم،هميشه زنده باش./۷