اظهارنظر نماينده خميني شهر درباره حاشيه هاي وزارت خارجه

ارسال در مهم ترین خبرهای استان و کشور

نماينده مردم خميني‌شهر با بيان اينكه ملك‌زاده گزينه صالحي براي معاونت وزارت خارجه نبوده است، گفت: صالحي مي‌گويد كه فرد ديگري را براي معاونت اداري به رئيس جمهور معرفي كرده بود اما دستور دادند كه ملك‌زاده بايد معاون شود.

محمدجواد ابطحي نماينده مردم خميني شهر با بيان اينكه مجلس در رأس امور است و بايد بر همه امور نظارت كند به انتصاب ملك‌زاده در سمت معاونت اداري وزارت خارجه اشاره كرد و گفت: ما به آقاي صالحي گفتيم كه چرا آقاي ملك‌زاده معاون وزارت خارجه شده است؟ اما ايشان با ناراحتي گفت كه ملك‌زاده گزينه من نبوده است.

وي در پاسخ به اين سؤال كه صالحي چگونه به عنوان وزير خارجه مي‌تواند گزينه ديگران را به سمت معاونت خود معرفي كند گفت: بالاخره مشكلاتي وجود دارد آقاي صالحي مي‌گويد كه فرد ديگري را براي معاونت اداري به رئيس‌جمهور معرفي كرده بود اما دستور دادند كه ملك‌زاده بايد معاون شود.

ابطحي در پاسخ به اين سؤال كه استدلال شما چيست كه پيش از اين گفته‌ بوديد استيضاح صالحي بازي برد-برد براي دولت است، گفت: من باز هم مي‌گويم دوستان مجلسي ما عجولانه و احساسي عمل كرده‌اند. چرا كه اگر آقاي صالحي استيضاح شود ملك‌زاده سرپرست وزارت خارجه خواهد شد و نمايندگان حتي قادر به سؤال از ملك‌زاده نخواهند بود چه برسد به اينكه بخواهند به رفتار او نظارت كنند.

نماينده مردم خميني شهر با بيان اينكه حضور ملك‌زاده را در معاونت وزارت خارجه به مصلحت نمي‌داند، گفت: اگر وزير خارجه بودم قطعاً ملك‌زاده را معاون وزير خارجه نمي‌كردم اما درك مي‌كنم كه آقاي صالحي با چه شرايطي مواجه است.