الو فرصت شماره 40

ارسال در الو فرصت

aloحجم تلفن ها و نامه های مردمی به دفتر «فرصت» که اغلب حاوی درخواستهای مردم از مسؤولان و ارگان هاست رو به افزایش است واین نشان دهنده ضوررت وجود یک پل ارتباطی بین مردم و مسؤولان استان است. انعکاس این درخواستها و درد دل ها لزوماً به معنای تأیید آنها نیست و در عرف مطبوعات هم نیست که یک مطبوعه در خصوص صحت و سقم ی کادعای تلفنی تحقیق کند. بلکه مطبوعات عموماً تلفن ها و تماسهایی را که· حاوی توهین و تهمت نبوده و تنها شامل یک درخواست یا گلایه جزئی است منتشر نموده و نهادها وارگان ها هم توجیه هستند که باید پاسخ لازم را ارائه کنند.و اینک این تماسها:

شنیدها م که افراد را بعد  از ترک اعتیاد به انجمنهایی می برند که خيلي ائمه را قبول ندارند يا اهميت نمي‌دهند و یک استادی دارند که تبلیغ کوروش و اهورا را می کند!
یک شهروند
پیشنهاد میکنم شهرداری جهت کاهش ترافیک و جلوگیری از پارک دوبل، زمینهای بایری که اطراف خیابانها وجود دارد را با هماهنگی با صاحبانشان به پارکینگ صلواتی تبدیل کند. همانند کاری که با زمین بایری که درخیابان شریعتی شمالی و امام شمالی

وجود دارند انجام دادند.
دباغی

در مورد باغ فردوس اطلاع‌رسانی کنید. گورستانهای داخل شهر آلودگی محیط زیستی ایجاد میکنند. مردم باید تمایل پیدا کنند اموات خود را در باغ فردوس به خاک بسپارند. من خودم وصیت کردهام مرا در باغ فردوس دفن کنندو همچنین مقبره هم

بسازند.
دباغی

در مورد وضعیت موتورسیکلتها  چرا راهنمایی رانندگی بر آنها نظارت نمیکند؟ برخی از آنها با جان مردم بازی میکنند.
حسن جعفری

در خیابان 17 شهریور کوچه ماهان یک محوطه باغی است که چند افغانی در آن باغ پلاستیک ذوب میکنند که تبعات زیست محیطی فراوانی به همراه دارد.
یک شهروند

من یک خودرو دارم که ظرفیت گازش 11 کیلوست. قبل از هدفمند کردن یارانهها، هر وقت گاز میزدم نهایتاً 9 کیلو گار میزد و 11 کیلو نمیشد. حتی در نیمههای شب که اوج خلوتی است هرگز به 10 کیلو هم نمیرسید ولی الان که گاز گران شده 11 کیلو

که هیچ 12 کیلو هم میزند برای من سؤال شده قبلاً چه کار میکردند که گاز فشار نداشت؟ لطفاً مسؤولان مربوطه پاسخ بدهند.
محمود حاج حیدری

مدرسه مهر آیین با داورپناه جا بجا شده. اول سال به ما گفتند باید 100 هزار تومان بیاوری و وقتی که من گفتم که نمیتوانم گفتند که پس هر چه میتوانی بیاور. حالا که نزدیک امتحانات است میگویند هر دانش آموز باید 150 هزار تومان هزینه بدهد وگرنه

کارت ورود به جلسه بهشان نمیدهیم. مگر آقای صرامی نگفته که گرو کشیدن کارت و کارنامه برای گرفتن پول غیر قانونی است؟
مادر یک دانش آموز

چرا درمانگاه بیمه با مردم این طوری برخورد میکند؟ نوبت پزشک عمومی میگیری، یکی میگوید دکتر ساعت 2 میآید، یکی میگوید ساعت 4 میآید. بعد هم می‌آیی تا 6 معطلت میکنند.
یک شهروند

من دو سه سال پیش در مسکن مهر ثبت نام کردم. آن موقع گفتند هر نفر حدود 7-5 میلیون پول باید بدهد، ولی الان میگویند 17 میلیون اگر این رقم را با 20 میلیون وام جمع کنید بیش از یک آپارتمان میشود که الان در بهترین نقطه در شهر میفروشند لطفاً

رسیدگی کنید.
خانم شاهین

من مسافر هر روز اتوبوسهای خمینیشهر- اصفهان هستم. اینها رانندههایشان خوش برخورد هستند ولی بعضاً نه. وقتی هم به اتوبوسرانی زنگ میزنیم چیزهایی میگویند که من شرمم میشود بگویم. یک بار ما سوار شدیم درب قسمت خانمها خراب

بود ما مجبور شدیم از درب جلو سوار شویم. بعد که قسمت آقایان پر شد گفت در عقب را هل بدهید بیایید تو! یک پسری بنده خدا ایستاده بود و هی در را باز و بسته میکرد. یک بار هم اتوبوس در پمپ بنزین همه را پیاده کرد و گفت با بعدی بروید.

مردم روی وقت خود برنامه‌ریزی کردهاند.
یک شهروند

کوچههای هفتصد دستگاه 2 سال است آسفالتش درست نشده است. لااقل یک روکش بکشند.
نوربخش

برای مسکن مهر قبلاً 5-4 میلیون هزینه میدادیم. حال شده 15 میلیون اگر 15 میلیون داشتیم که نمیآمدیم برای مسکن مهر ثبت نام کنیم.

از جمعیت هلال احمر به خاطر کتاب امداد که خیلی خوب بود تشکر میکنیم. لطفاً این کتاب را در سطح شهر پخش کنند.
زهتابیان

کتاب امداد خیلی خوب بود. من سر کار میروم وقت کلاس رفتن ندارم.
یک خانم

سرویس مدارس بیش از ظرفیت مسافر سوار میکند. آیا پلیس جلوی آنها را نمیگیرد؟ مثلاً یک سرویس مدرسه 15 خرداد است که 9-8 نفر مسافر دارد. در ضمن بانک ملت شعبه عماد سیادت یک باجهاش فقط کار میکند. عابر بانکش همیشه خراب

است.

امروز دوباره یک تریلر با دو تا قلوه سنگ بزرگ در میدان نماز عبور و مرور میکند.(11/10/89)

از کارگران شهرداری گله دارم که هر شب یک وقتی برای بردن زباله‌ها میآیند. بعضی وقتها ماشین پر است و بعضی از آشغالها روی زمین میماند (کوچه ماندگاری)
 موسوی

این قدر که قمه‌زنی را در بوق و کرنا میکنند مدیون هستند! بسیاری از قمه زنان اعتقاد محکم مذهبی دارند و ضد نظام هم نیستند.
 یک خانم

ما ساکن منظریه هستیم. همسایه های وسواسی داریم که صبحها در خانههاشان را میشویند و چون خانه ما سطحش پایینتر است آب به درخانه ما میآید و یخ میبندد. هرچه آشغال هم هست می آید درخانه ما هر چه قدر هم تذکر میدهیم فایده ندارد.
 یک خانم

ما ساکن خیابان پاسداران، کوی مهستان هستیم. کوچههای ما 16 متری است و گفتند که باید خودتان آسفالت کنید. کوچهها خیلی خاکی است و سگهای ولگرد هم زیاد هستند. پارسال زیرسازی کردهاند ولی هنوز درست نشده است.

یک خانم

در خیابان منتظری، باید خاکهای کنار خیابان را بشویند. ماشینها که از این خیابان رد میشوند مغازهها پر از خاک میشوند.

پیشنهاد می دهم که سیستم ارسال پیامک بگذارید. در ضمن سینما فرهنگ می تواند فیلمهایی که جدید میآورد در چشم شهر تبلیغ کند. یک مورد دیگر اینکه روی در مغازه ای در خیابان امام جنوبی نوشته بود: انواع دخانیات خارجی مجاز رسید! مگر

دخانیات هم مجاز می شود؟
خانم حاج ابراهیمی

از ما مبالغی برای آسفالت جلوی خانهمان گرفتهاند. (بلوار منتظری، کوچه شهیدغفوری) ما خیلی رفتیم و آمدیم و هی ما را دست به سر کردهاند. ما خودمان خاکریزی هم کردهایم. از طرفی چون در مسیر مسجد جامع است، خیلی رفت و آمد

اینجا هست. عقب نشینی هم زیاد انجام دادهایم. هیچ اقدامی برای ما نمی کنند.
دباغی

من از جویآباد تماس میگیرم. امیدوارم که خمینیشهر به اصفهان ملحق شود تا وضع این جاده ها درست شود.
به خیابان کهندژ که میرویم از قبل از سردخانه خیابان ناصاف است و بعد از آن صاف و هموار! مردم آگاهند و همه چیز را می فهمند.

در بعضی کوچهها وسط کوچه یک درخت است! که بعضی اوقات باعث تصادف میشود. مثل کوچه 61 خیابان شریعتی و کوچه فیزیوتراپی بهبود در خیابان بوعلی. لطفاً شهرداری رسیدگی کند.
نوربخش

فاز 3 منظریه یک محوطه هست که قرار بوده فضای سبز شود ولی کاری نکردهاند و اینجا آشغالدانی شده. یا اینجا را فضای سبز کنند و یا پارکینگ.
از اهالی منظریه

توی خیابان حافظ خیلی کامیون و تانکرها سر و صدا دارند لطفاً تذکر بدهید.

از مهندس پورکاظم تشکر ویژه دارم که نسبت به گرمایش سالن باغ بانوان همت کردند و همچنین آقای جعفری مسؤول دفتر ایشان خیلی ممنونم که پیگیری کردند.
یک شهروند

از قلعه امیریه تماس میگیرم. بین اصغرآباد تا درچه یک کانال خاکی است که از قلعه امیریه میگذرد. این کانال 40 سال پیش حفر شده و امروز به جز آلوده کردن محیط و آشغال دانی هیچ فایده‌ای ندارد. بارها پیگیری کردیم که این را یا فضای سبز

کنید و یا حداقل پر کنید. شهرداری میگوید مربوط به اداره آب است. اداره آب هم میگوید به ما ربطی ندارد.
محمد رضایی

در خیابان حافظ 8-7 کامیون ایستاده اند و منطقه را پر از دود میکنند چه کسی باید رسیدگی کنند؟
روانخواه

از تربیت بدنی تشکر میکنم که گرمایش سالن انقلاب را تأمین کردند از شما و نشریهتان هم ممنونم که پلی میان ما و مسؤولین است.
عموشاهی

چرا نیروی انتظامی مانع تردد خودروها و موتورسیکلتهای دودزا را نمیشودد؟ نمونه بارزش کامیونهای آب در خیابان پلیس.
یک شهروند.