از آدریان تا اروپا

ارسال در موسیقی

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این جشنواره که توسط انجمن جهانی فستیوال های فولکلوریک با حمایت یونسکو هر سال در یک کشور برگزار می گردد، امسال با حضور 90 گروه و 1200 نوازنده و خواننده از آسیا و اروپا در بلغارستان برگزار شد و ابراهیم رضایی که به همراه گروه موسیقی نغمه اصفهان که تنها شرکت کننده از ایران بود، در این جشنواره شرکت کرد، هم از نظر هیات داوران و هم از دیدگاه تماشاگرها به رتبه اول دست پیدا کرد. این هنرمند خمینی شهری که متولد 1356 است، فراگیری دف نوازی را از سال 71 و با سفر به سنندج؛ مهد دف نوازی ایران آغاز کرد. وی در این باره می گوید: به موسیقی سنتی علاقه زیادی داشتم و از آن میان گوش سپردن به دف مرا بیشتر به وجد می آورد و همین باعث شد که زمانی که دانش آموز بودم هر هفته عازم سنندج بشوم و با گوش سپردن به نوازندگی دف نوازان و نگاه کردن به حرکات دستشان بدون هیچگونه آموزشی نوازندگی دف را بیاموزم. 20 ساله بودم که در خمینی شهر شروع به آموزش نوازندگی دف نمودم. آقای کلانتری که خود اهل موسیقی است، مغازه بزرگی در خیابان شهید مدنی در اختیارم گذاشت و من شروع به آموزش خصوصی کردم. ابراهیم رضایی که اکنون مربی پرورشی یکی از مدارس شهرستان است تا کنون در جشنواره های داخلی زیادی حائز رتبه شده و در آموزشگاه های شهرستان به آموزش مشغول است.