باند زورگیری های زنجیره ای در کمین مردم

ارسال در حوادث

dozd5سایت سده که توسط جمعی از جوانان دانشجوی شهرستان اداره می شود و معمولاً همه روزه اخبار و مطالب تازه ای دارد در خبری از فعالیت باند زورگیری های زنجیره ای در خمینی شهر خبر داده است.

در این خبر چنین آمده است که: طی ماه گذشته تاکنون ده ها مورد زورگیری به روش های کاملا عجیب و جدید توسط سارقان حرفه ای در خمینی شهر به وقوع پیوسته که هنوز هیچ سر نخی از ایشان در دست نیست. خبرنگار سایت سده می افزاید: قربانیان این نوع زورگیری ها عموما افراد مسن می باشند که مبالغی پول با خود حمل می کنند. این زورگیران معمولا با یک دستگاه پیکان، قربانی خود را تعقیب نموده و وی را در یک مکان خلوت به دام می اندازند. به نوشته سایت سده (sede.ir ) شیوه کار این سارقان زورگیر، حرفه ای و حساب شده است به گونه ای که قربانیان و شاهدان این نوع سرقت ها می گویند کل سرقت فقط طی چند ثانیه صورت می گیرد. روش سارقان به این صورت است که یکی از سارقان از اتومبیل خارج شده و جلوی قربانی را می گیرد و با توجه به سن و سال قربانی، صحبت های مربوط و نامربوطی را به طرز ماهرانه ای بیان می کند به طوری که قربانی گمان می برد با یکی از آشنایان خود روبرو شده است. سپس سارق به بهانه ای خاص (مانند اینکه می خواهد داستان یقه به یقه شدن خود با فرد دیگری را بیان کند)، به قربانی نزدیک شده، یقه قربانی را گرفته و در چشم بر هم زدنی کیف و پولهای وی را می رباید. لازم بذکر است که قربانیان به گونه ای انتخاب می شوند که به دلیل سن و سال یا عدم وجود وسیله نقلیه مناسب، توان تعقیب این سارقان را نداشته باشند. طی مصاحبه ای که خبرنگار سایت سده با یکی از این قربانیان انجام داد مشخص شد که سارقان قربانی را کاملا تحت نظر می گیرند و نسبت به موقعیت قرار گرفتن وجوه نقد قربانی اطلاع کافی دارند. یکی از قربانیان که به همین شیوه مبلغ 200 هزار تومان از دست داده است می گوید: فرد بلند قد سیه چرده ای از پیکان بیرون آمد و مرا "عمو" خطاب کرد و خود را از آشنایانم خواند و حین تعریف داستانی، ضمن بر هم زدن تمرکز من، یقه مرا گرفته و پولهای جیب کتم را ربود. این قربانی افزود: پس از شکایت به کلانتری متوجه شدم که من قربانی یکصد و یکمی هستم و پلیس این افراد را فوق العاده حرفه ای خواند. قربانی دیگری می گوید: فردی که مرا دوست قدیمی می خواند به سرعت به من نزدیک شد و حین روبوسی کردن اجباری، تمام حقوق یکماه مرا به سرقت برد.

گفتنی است نیروی انتظامی تاکنون خبری در این خصوص منتشر نکرده است.