رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اعلام کرد:

هزینه سرویس مدارس تنها تا 15 اسفند ماه محاسبه می شود

  • سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 03:22
  • منتشرشده در فرهنگ
  • خواندن 1706 دفعه

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: شهریه مدارس بازگردانده نمی شود زیرا اگرچه مدارس تعطیل بوده اما آموزش برقرار بوده است. تنها هزینه فوق برنامه هایی که اجرا نشده است برگردانده خواهد شد. هزینه سرویس مدارس نیز تا 15 اسفند محاسبه و پس از آن باید برگردانده شود.

ابراهیم باقری در گفت و گو با خبرنگارفرصت، در حاشیه آیین نکوداشت روز معلم اظهار کرد: برنامه نکوداشت مقام معلم از طریق ویدئو کنفرانس همزمان برای بیش از 2 هزار نفر از معلمین شهرستان خمینی شهر اجرا شد. 

وی به جایگاه مقام معلم در احادیث و روایات اشاره کرد و افزود: این روزها در کنار مدافعان سلامت معلمین نیز تلاش کردند و ایثار گرایانه آموزش را به خانه ها بردند. هر چند که مدارس به صورت ظاهری تعطیل بود اما آموزش تعطیل نبود. 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در مورد میزان تدریس دروس در فضای مجازی اعلام کرد: معلمین چندین برابر قبل کار کردند تا بتوانند دانش آموزان را به کلاس ها برسانند. محتوای کتب درسی به صورت کامل تدریس شده و اگر مقداری از برخی دروس باقی مانده باشد تدریس می شود. 

وی با اعلام اینکه بیش از 90 درصد دانش آموزان خمینی شهری آموزش ها را دریافت کرده اند، عنوان کرد: به مردم اطمینان می دهیم آن دسته از دانش آموزانی که از فضای مجازی محروم بوده اند و نتوانسته اند از کلاس ها استفاده کنند، نگران نباشند. به مرور زمان با تمهیدات آموزش و پرورش این آموزش ها به آنها خواهد رسید.

باقری در مورد روند برگزاری امتحانات پایان سال تشریح کرد: امتحانات ارزشیابی براساس میزان محتوای آموزش داده شده هر معلم برگزار شده و به صورت معلم محور می باشد. امتحانات نهایی نیز اگر شرایط خاصی پیش نیاید از 17 خرداد ماه به مدت سه هفته برگزار خواهد شد. بلافاصله سه هفته بعد نیز با تصمیم ستاد ملی کرونا کنکور برگزار خواهد شد. تصمیمات برگزاری امتحانات پایانی نیز به موقع از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید. 

وی برگزاری امتحانات اکثر پایه های تحصیلی را به صورت غیر حضوری اعلام کرد و تصریح کرد:امتحانات پایه های اول تا ششم که نمرات به صورت توصیفی است به صورت غیر حضوری برگزار شده و امتحان هماهنگی پایه ششم امسال برگزار نمی شود. امتحانات پایه هفتم تا یازدهم نیز براساس آموخته های دانش آموزان برگزار خواهد شد و نمره به صورت غیر حضوری داده می شود. تنها امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در مورد کمبود معلم در مدارس شهرستان گفت:در آموزش و پرورش هر ساله تعدادی نیرو بازنشسته می شوند و این باعث می شود که با کمبود معلم مواجه شویم. در حال حاضر آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر با 25 درصد کمبود نیرو مواجه است. البته این بدان معنا نبوده که کلاس ها خالی مانده باشد. آموزش و پرورش از معلمین بازنشسته و حق التدریس برای پر کردن این خلا استفاده کرده است. با توجه به برنامه ریزی های دولت به مرور این کمبود ها از طریق دانشگاه فرهنگیان و آموزش و سنجش جبران خواهد شد.

وی با اشاره به وجود 6 هزار معلم شاغل و بازنشسته در شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: بیش از 64 هزاردانش آموز در 399 مدرسه شهرستان مشغول تدریس می باشند. امیدواریم مسئولین کشوری روزی به این نتیجه برسند که آموزش و پرورش باید در اولویت ها باشد زیرا در غیر اینصورت جامعه به توسعه یافتگی دست پیدا نخواهد کرد.

ابراهیم باقری در مورد پرداخت حقوق معلمین در این چند ماهه تعطیلی مربوط به شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: معلمین خرید خدمات طبق تعهد حقوقشان پرداخت می شود. معلمین دولتی نیز حقوقشان به صورت کامل پرداخت می شود.

وی در مورد بازگرداندن شهریه مدارس و سرویس مدارس تشریح کرد: شهریه ها بازگردانده نمی شود زیرا اگرچه مدارس تعطیل بوده اما آموزش برقرار بوده است. تنها هزینه فوق برنامه هایی که اجرا نشده است برگردانده خواهد شد. هزینه سرویس مدارس نیز تا 15 اسفند محاسبه و پس از آن باید برگردانده شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم