هر 20 روز در خمینی شهر

افتتاح های چند میلیاردی

 

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر خمینی شهر به اتفاق شهردار با فرماندار شهرستان دیدار نمودند. 

 

به گزارش خبرنگار فرصت ، در این دیدار گزارش وضعیت شهر به اطلاع فرماندار رسید و اعضای شورای اسلامی شهر از ایشان درخواست نمودند که از پروژه های عمرانی فعال شهر بازدید نمایند. 

شهردار در ابتدای این جلسه به سوابق درخشان اجرایی فرماندار شهرستان اشاره کرد و در مورد خمینی شهر توضیح داد: شهر خمینی شهر با وسعت 175 کیلومتر مربع و با شرایط موزاییک بودن با کلان شهر اصفهان، فرصت ها و تهدید های خاص خود را دارد که این شهر تاریخی را با قدمت 7 هزر سال از دیگر شهرها متمایز کرده است. 

علی اصغر حاج حیدری در مورد بافت تاریخی خمینی شهر تشریح کرد: خمینی شهر هم بافت سنتی و بافت فرسوده دارد. محلات قدیمی که هر محله از محلات کوچه تر با آداب و روسوم مختلف تشکیل شده است. وجود مهاجرین نیز اختلاف فرهنگی به وجود آورده که در کار کردن در این باید با دقت بیشتری وارد شد . 

وی به دیگر پتانسیل های شهری خمینی شهر اشاره کرد و گفت: خمینی شهر مراکز صنعتی ندارد و به همین دلیل درآمدهای شهرداری آن محدود است اما کار را کنار نگذاشته ایم و پرتوان مسائل عمرانی را پیش می بریم. در بحث گردشگری سال قبل در استان توانستیم حائز رتبه اول شویم و امسال نیز با فعالیت در فضای مجازی در بحث گردشگری رتبه خوبی کسب نمودیم.

شهردار مشکلات طرح جامع ، دانشگاه صنعتی و منظریه را از آن دست مشکلات حل شده در این سالها عنوان نمود و تصریح کرد: با تلاش همه جانبه درجه شهرداری خمینی شهر امسال به ده ارتقا یافت. مردم خمینی شهر مردم قدردانی هستند و برای تسریع بخشیدن به عمرانی شهری عوارضات خود را به موقع پرداخت می کنند.

وی امسال را سال افتتاح ها نامید و گفت: امسال هر 20 روز یک بار افتتاح های چند میلیاردی در شهر داریم که با حضور شما این پروژه ها را تقدیم مردم می کنیم. 

فرماندار شهرستان خمینی شهر نیز طی بیاناتی کار در شهرهای بومی و تاریخی را سخت تر از کلان شهر ها دانست و افزود: هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر با شهردار علت موفقیت شهرداری خمینی شهر است. شهرداری ها دارای ظرفیت عظیمی برای پیشبرد اهداف شهر هستند و اگر حمایت شهرداری ها را نداشته باشیم نمی توانیم به اهداف نظام دست یابیم. به عنوان نماینده عالی دولت تلاش می کنیم موانع و مشکلاتی که بر سر راه شهرداری ها و دهیاری هاست را برداریم. 

رییس شورای اسلامی شهر نیز در جلسه پروژه اصلاح بلوار شهید سردار سلیمانی را یکی از اولویت های مهم شهرداری خمینی شهر دانست و افزود: این بلوار سالیان سال از مشکلات مختلفی رنج می برد که سالیانه 20 تصادف منجر به فوت داشت. بلوار را از راه و شهرسازی تحویل گرفتیم و 5 میلیارد تومان امسال شورای اسلامی شهر برای این بلوار بودجه اختصاص داده است. 

عبدالله کیانی افزود: در این طرح پلی که مانند دیوار بین خمینی شهر و دانشگاه صنعتی است جمع خواهد شد و میدانی با وسعت 100 هزار متر مربع احداث خواهد شد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 08:49
  • اندازه قلم
محتوای بیشتر در این بخش: « خوشاب را دریاب!