23 سال زجر كشيدم و كسي به من توجه نكرد

ارسال در ایثار و شهادت

janbaz2janbaz3فرصت آنلاين: وضعيت جسمي يك جانباز شيميايي، به مراحل وخيم و تألم آوري رسيده است و اين در حالي است كه مسئولان امر توجه لازم را به وضع وي نكرده اند.

اين جانباز دفاع مقدس كه نخواست نامش ذكر شود در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در سال 1365 به مناطق جنگی اعزام و در سال 67 در یکی از ماههای آخر خدمتم در منطقه مهران مورد آسیب گازهای شیمیایی قرار گرفتم. وی افزود: آن زمان به دلیلی اعتقادی که به راه و هدفم داشتم، برای تشکیل پرونده مراجعه ننمودم و در این مدت از عوارض و جراحات و زخمهای ناشی از مواد شیمیایی رنج می بردم .
این جانبازان شیمیایی گفت: در چند سال اخیر به علت تشدید عوارض به طور کامل خانه نشین شده ام.  بدون هیچ گونه حمایتی با درد و رنج زندگی را سپری کردم. به درخواست خانواده و با پیگیری یکی از فرزندانم، نهايتاً در سال گذشته گواهی و تأییدیه حضور در منطقه آلوده به مواد شیمیایی مهران در سال 67 را از فرماندهی 16 زرهی ارتش دريافت نموديم. وی افزود: در سال گذشته  و در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان، با ارائه درخواستی کتبی درخواست کمک نمودم. با پیگیری انجام شده بر اثر این نامه، جهت تشکیل پرونده و دریافت کمک درمانی به سازمان بنیاد شهید استان اصفهان معرفی شدم ولی متأسفانه هیچ گونه پاسخ یا نتیجه ای به من اعلام نشد.
ع – ب افزود: تا قبل از وخیم شدن وضعیت جسمی ام از طریق شغل رانندگی خودروی سنگین هزینه زندگی ام را تأمین می کردم که با از کار افتادگی بنده، خرج زندگیم به دوش پدر و مادر و خانواده ام افتاده است.
لازم به ذکر است ع – ب ساکن شهرستان خمینی شهر بوده و در منزل پدری اش و با 4 فرزند بزرگسال و همسرش زندگی می کند و بیش از 3 سال است که خانه نشین شده است.
گفتنی است طبق مشاهدات خبرنگار فرصت آنلاین و مستندات ارائه شده، جراحات وارده به وی در اثر مواد شیمیایی، به غیر از صورتش در تمام بدن او آشکار است.
وی از مسؤولین استان و کشور علاوه بر حمایت درمانی، درخواست رسیدگی و مساعدت های لازم را نمود