فضل ا... نجمی

ارسال در ایثار و شهادت

yadegaran12 نام:شهید فضل ا... نجمی

متولد:1335 خمینی شهر

شهادت:19 فروردین1360 جبهه جنوب

دوران کودکی را در خانواده ای مذهبی در دامن پرمهر مادر گذراند. دوران تحصیل را تا مقطع دبیرستان در شهرستان گذراند و به علت مشکلات مالی ترک تحصیل و به کار مشغول گردید. ا

یشان شغل سنگ کاری را انتخاب کرد و با پشتکار در مدت زمان کوتاهی در این حرف مهارت لازم را کسب کرد.در سال 1354 به خدمت سربازی رفت. بعد از خدمت سربازی با شروع اعتراضات مردمی علیه رژیم ستم شاهی همراه دیگر دوستانش در تظاهرات و راهپیماییهای سطح شهر شرکت می کرد. همسر شهید در خاطرات خویش بیان می کند:
«ایشان با خانواده اش در اهواز زندگی می کرد ولی تابستانها به خمینی شهر می آمد. زمانی که به خواستگاری من آمد، من در سال سوم دبیرستان مشغول تحصیل بودم. اما به خاطر صداقت در گفتار و خصوصیات خوب اخلاقی و همچنین شناختی که از خانواده ایشان داشتیم قبول کردم. بعد از ازدواج حدود یک سال در اهواز زندگی کردیم و با شروع جنگ تحمیلی علیه ایران به خمینی شهر آمدیم. یکی از خصوصیات اخلاقی که ایشان داشت، بین من و خانوادهاش فرق نمی گذاشت. سعی می کرد رابطه خوبی با هر دو داشته باشد. در روابط اجتماعی فردی دلرحم و مهربان بود. در آن زمان که وسائل نقلیه در سطح شهرستان کم بود اگر در مسیر خانواده ای را می دید آنان را تا مقصد می رساند. مقید بود به بیماران فامیل سرکشی کند و در حد امکان مشکلات آنان را برطرف کند.
چند ماه بعد از شروع جنگ، ارتش نیروهای وظیفه منقضی سال 1356 را برای شش ماه خدمت احتیاط فراخواند. او بنابر احساس وظیفه خود را معرفی نمود و همراه گردان 141 برای دفاع از تمامیت کشور اسلامی به جنوب اعزام گردید. منطقه مأموریت آنان خط پدافندی شوش دانیال بود. با توجه به امکانات و اهداف دشمن، وظیفه نیروهای مذکور دشوار و پرخطر بود. این شهيد عزيز در تاریخ 19/1/1360 در حین درگیری با دشمن و دفاع از تمامیت ارضی کشور اسلامی مورد اصابت ترکش قرار گرفت و مجروح گردید و هنگام انتقال به پشت جبهه توسط همرزمانش، به علت شدت جراحت به درجه رفیع شهادت نائل می گردد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد
کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر