3 سال زندگی روی دوچرخه

ارسال در خبر و گزارش

SAM 0100

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امینی 39 سفر دور و نزدیک خود با دوچرخه را که از سال 72 آغاز کرده در طول 1185 ساعت معادل بیش از 3 سال طی کرده است. دورترین سفری که این ورزشکار خمینی شهری تا کنون پشت سر گذاشته سفر به مسیر 3 هزار کیلومتری قونیه در خرداد ماه 92 بوده که طی 20 روز طی کرده است. وی همچنین فروردین ماه 90 مسیر 1400 کیلومتری اصفهان تا کربلا را طی 9 روز به پایان برده است. امینی که از دوچرخه اش تحت عنوان «یار مهربان» یاد می کند، می گوید: دوست دارم با دوچرخه ام تنها سفر کنم تا در تنهایی جاده ها به خدا نزدیک تر شوم. وی اینگونه سفر کردن را یک مراقبه می داند و می گوید: از اینکه با دورچرخه سفر می کنم بیشتر اهداف معنوی و فرهنگی دارم تا ورزشی.

ghonie

bam
سفر به شیراز به مناسبت روز بزرگداشت سعدی، سفر به کاشان برای شرکت در جشنواره گل و گلاب، صعود به قله کرکس به مناسبت آزادی خرمشهر، سفر به بم به مناسبت سالروز زلزله بم، سفر به دریاچه ارومیه با شعار «از خشکی زاینده رود تا خشکی دریاچه ارومیه» و...از جمله سفرهای این رکاب زن است که با اهداف فرهنگی صورت گرفته است. امینی در ابتکاری جالب از تمام سفرهایش سفرنامه هایی تهیه و تدوین کرده و آنها را در جزوهایی به چاپ رسانده که سفرنامه کربلای وی در نشریه فرصت و سایت فرصت آنلاین منتشر شده است.
گفتنی است امینی در سفر با دوچرخه روزها رکاب می زند و شب ها به استراحت می پردازد.

gahar