منیره پناهی

ارسال در سایرعناوین

3 سال است عضو تیم ووشوی استان اصفهان است. در مسابقات جهانی ترکیه که اسفند ماه سال گذشته با حضور نزدیک به 50 کشور جهان برگزار گشت، موفق به کسب دو مدال جهانی در رده سنی نونهالان شد. گفتگوی کوتاه فرصت با منیره پناهی را بخوانید:

متولد چه سالی هستی؟
متولد 1381 شهر درچه هستم.

از آخرین مسابقه و مقامی که به دست آوردی برایمان بگو؟
آخرین مسابقه ای که شرکت کردم در پنجمین دوره مسابقات جوانان جهان 2014 آنتالیا ترکیه بود که من در رده سنی نونهالان توانستم در سبک فرم دست (چانگ چوان) مدال برنز و در سبک دائو شو مدال نقره و مقام دوم جهانی را کسب کنم.

جایزه ات چه بود؟
300 دلار برای دائو و 200 دلار برای فرم دست. فدراسیون هم 300 دلار

چه رتبه های دیگری تا کنون داشته ای؟
در سال 91 مقام اول کشوری را در سبک فرم دست کسب کردم و در سال 92 هم در مسابقات کشوری مقام سوم فرم دست و مقام اول دائو شو را به دست آوردم.

هزینه هایی که تا حالا پرداخته ای به چه صورتی بوده؟
هزینه های ووشو خیلی زیاد است. تجهیزات ورزشی مثل کفش و لباس و شمشیر خیلی گران است. مثلا هر جفت کفش 150 هزار تومان قیمت دارد. از آنجا هم که برای تمرین به خمینی شهر می آیم بیشتر اوقات در کنار شهریه ماهانه باید هزینه سرویس رفت و آمد را هم پرداخت کنم. هزینه برخی مسابقات هم به عهده خودمان است مثلا مسابقات آزاد چین چند وقت دیگزر برگزار می شود که من به خاطر اینکه همه هزینه را باید خودمان پرداخت می کردیم انصراف دادم.

هزینه های مسابقه ترکیه با چه کسی بود؟
هزینه های مسابقه جهانی را خود فدراسیون پرداخت کرد.

بعد از بازگشت از ترکیه مسوولان برای تشویقت چه کردند؟
نماینده شهر و فرماندار به منزل ما آمدند و با هدایایی از من قدردانی کردند. مسوولان شهر درچه هم برایمان جشنی برپا کردند و از ما تجلیل نمودند. اداره ورزش و جوانان خمینی شهر نیز برای مدال آوران جشنی برگزار کرد که از همه آنها تشکر می کنم.

از چند سالگی وارد این رشته ورزشی شدی؟
ورزش را از 4 سالگی با ژیمناستیک شروع کردم. ابتدا زیر نظر خانم کلانی کار می کردم. مربی دومم خانم ترکیان بود. طی چند سالی که ایشان مربی من بودند مدال های شهرستانی کسب کردم بعد از آن مربی خوبم مرا به آقای بهروز گلی، مربی ووشو معرفی کرد و 9 ساله بودم که پا به رشته ووشو گذاشتم.

روزانه چقدر تمرین می کنی؟
هر روز 3-2 ساعت تمرین داریم. روزهایی هم که امتحان دارم شب برای تمرین به باشگاه می روم.

شرکت در مسابقات به درس و مدرسه ات لطمه ای نمی زند؟
من همیشه نمره هایم خوب بوده و هست. زمان هایی که در اردو هستم کتاب های درسی ام را همراه خودم می برم و همان جا درس هایم را می خوانم و همیشه هم شاگرد ممتاز بوده ام.

اگر بخواهی علاقه مندی هایت را اولویت بندی کنی به علایقت چه رتبه ای می دهی؟
1-درس 2- ورزش 3- مهمانی 4- تفریح

غیر از ووشو به رشته دیگری هم علاقه داری؟
ژیمناستیک و اسکیت را هم دوست دارم. سال 90 در رشته اسکیت مقام اول را در خمینی شهر به دست آوردم.

در درچه قهرمانی جهانی دیگری دارید؟
فکر می کنم محمد رضا عابدی در رشته اسکیت

دوست داری در آینده چه کاره شوی؟
هم دوست دارم دکتر شوم و هم دوست دارم داور بین المللی ووشو باشم.

راز موفقیت و قهرمانی ات را چه می دانی؟
هم مربی بسیار خوب و عالی ام آقای گلی و هم تمرین های سخت و مهم تر از همه زحمات پدر و مادرم را رمز موفقیتم می دانم.

خاطره ای از مسابقات ترکیه داری؟
12 نفر ووشوکار از ایران به ترکیه رفتیم و به مدت یک هفته آنجا بودیم. با وجودی که زبان همدیگر را نمی فهمیدیم ولی من یک دوست چینی پیدا کردم.