گفتند استعفایت را بنویس و برو / منیت ها عامل فاصله گرفتن از خط ولایت

ارسال در مهم ترین خبرهای استان و کشور

به گزارش ایمنا: داوود احمدی نژاد امروز در جمع دانشجویان ارزشی و نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاههای اصفهان در دانشگاه صنعتی از جریان انحرافی و رقابت های انتخاباتی سخن گفت.

به گزارش خبرنگار بخش دانشگاه خبرگزاری ایمنا داوود احمدی نژاد برادر دکتر احمدی نژاد ریاست جمهوری اسلامی ایران و نماینده ویژه رییس جمهوری در پدافند غیر عامل، امروز در نشست ترازوی انصاف در دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع دانشجویان ارزشی و نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاههای اصفهان به بحث و گفت گو با دانشجویان در رابطه با حاشیه های دولت دهم، جریان انحرافی و رقابت های انتخاباتی مجلس نهم پرداخت.
در این نشست که  به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی در تالار شهید فتوحی این دانشگاه برگزار می شد احمدی نژاد که با تاخیری یک ساعته در جلسه حاضر شده بود در شروع کلام و در پاسخ به درخواست حضار مبنی بر بیان سوابق کاری و شفاف سازی در رابطه با نحوه کنار رفتنش از ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری گفت : اولین نفری بودم که پرونده ها و اسنادی را دال بر تخلفات گروه های اطراف دولت موسوم به جریان انحراف را ارائه و اعلام کردم که ریشه فعالیت های این جریان به سال های ابتدای انقلاب و دهه 60 باز می گردد.
وی در رابطه با  کناره گیری از مسئولیت خود در نهاد ریاست جمهوری در سال 87 و ارتباط آن با مساله استیضاح مرحوم دکتر کردان وزیر کشور وقت، گفت : زمانی که در روزنامه های تبریز کاریکاتوری توهین آمیز به چاپ رسید طی نامه ای خواستار برکناری مدیر مسئول آن روزنامه شدم که برخی از وابستگان این جریان که ریاست رسانه ها و روزنامه های منصوب به دولت را بر عهده دارند گفتند که این آقایان از نیرو های ارزشی انقلاب هستند و باید حفظ شوند و نهایتا برخوردی با این بی احترامی صورت نگرفت تا اینکه مردم این شهر خود واکنش نشان دادند و آن آتش سوزی ها رخ داد. به علاوه زمانی که از استاندار استان مرکزی خواستم که فرد طراح کاریکاتور موهنی که رابطه ملت با دولت را به سخره گرفته بود را بازداشت و خبر دستگیری وی و عذر خواهی از مردم شریف ایران را در رسانه ها اعلام کند، باز هم عاملان منصوب به این جریان مانع این شدند.
وی در ادامه افزود : زمانی  که تعداد این برخورد ها افزایش یافت از من خواسته شد تا گروه خاصی را که در اطراف دولت بودند را از کنترل و نظارت مستثنی کنم، هنگامی که با مخالفت شدید من مواجه شدند مرا تهدید به از دست رفتن جایگاهم کرده و پس از مدتی از من خواسته شد که از سمت خود کناره گیری کنم و " گفتند که استعفایت را بنویس و برو !"
سردار احمدی نژاد در ادامه تشریح روند تقابلی با جریان انحرافی گفت : بعد از این صحبتها و زمانی که آقایان پی بردند که شیوه درستی را انتخاب نکرده اند، برای بر کناری من ماجرای دکتر کردان مطرح شده  و پیشنهاد جایگاه جدید در تشکیلات دولت به بنده ارائه شد.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در پدافند غیر عامل، در بیان برخی از فعالیت ها و اقدامات جریان انحراف برای تغییر روند در نظام اداره کشوره به آماده سازی گروهک هایی از منافقین در جنگلهای شمال و سفرهای آموزشی خارج از کشور اشاره کرد و گفت : به واسطه فعالیت های همین نهاد های فرهنگی محیط دولت افراد زیادی در قالب تیم های کوهنوری به دوره های آموزشی در جنگل های شمال کشور اعزام شدند و برخی نیز با هزینه همین نهاد های وابسطه به دولت، در غالب گروه های توریستی جهت آموزش های خرابکارانه به خارج از کشور اعزام شدند و این همان تحلیل هایی بود که همگی از سوی وزیر اطلاعات کشور نیز تایید شد.
وی با اشاره به جریان های اخیر و حاشیه ها و فعالیت هایی نظیر  بیان تئوری مکتب ایرانی ، به رسمیت شناختن رژیم منحوس صهیونیستی ، به تاراج رفتن نقدینگی کشور در قالب فعالیت های غیر قانونی گفت : همه این اقدامات با نامه ها و دستور مستقیم افراد وابسطه به این جریان در دولت رخ داده و همه می دانند فعالیت هایی همچون به نمایش گذاشتن منشور کوروش در ازای تعامل و امتیاز دهی به طرف مقابل این دیپلماسی بوده و باید دانست که جریان آتش سوزی درختان خلوتگاه ییلاقی بریتانیا در قلهک و ورود به سفارت انگلستان در پاسخ به این انعطاف دیپلملتیک روباه پیر بوده است.
وی در پایان و در جمع بندی صحبت هایش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با انتصاب معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم، موضع گیری ایشان در برابر هویت بخشی به رژیم صهیونیستی توسط برخی از افراد و نیز بیانات ایشان در برابر پرسش هایی که در رابطه با نحوه برخورد با جریان های انحرافی در کشور مطرح است گفت : مانند زمان جنگ که ولایت امام (ره) به مردم ایران هویت و عزت نفس میداد امروز نیز رهبری انقلاب تنها راه صحیح و مرجع خط گیری برای همه عوام و خواص مردم ایران بلکه برای امت اسلامی است. امروز برای بوجود آمدن نتیجه ای درخور نظام اسلامی از انتخابات مجلسی که خیلی های علاقه دارند این مجلس رنگ و بویی از ولایت نبرد و آنطور که استکبار از آنها می خواهد اداره شود، همه ما مصداق آیه "ان الله لا يغير ما بقوم حتى يغيروا ما بأنفسهم" هستیم و مسئولیت هر اقدامی و نتیجه ای که در چارچوبی خارج از ولایت باشد بر عهده همه ما خواهد بود.
در پایان مراسم نیز به دلیل پرسش های متعدد برخی از حاضرین که از پاسخ های وی اعلام نارضایتی می کردند حاشیه هایی ایجاد شد که با وساطت مسئولین برگزار کننده برطرف و ایشان از محل برگزاری نشست خارج شدند.