چرا اعتبارات خميني شهر 300 هزار نفري با يك شهر 80 هزار نفري برابر است؟

ارسال در صنعت و عمران

havaee2نماينده شهرستان در مجلس با اعلام نام بیمارستان منظریه به نام بیمارستان 9 دی گفت: بیمارستان 9 دی منظریه بعد از 17 سال از احداث اسکلتهای بنا هنوز عملیات ساختمانی آنطور که مطلوب است به پیش نمی رود.

وی که در صحن علنی مجلس در نطق پیش از دستور خود سخن می گفت افزود: عزیزان مسئول! نرخ زیاد بیکاری در شهرستان خميني شهر را تنها با اجرای برخی از مصوبات هیات محترم دولت نظیر شهرک صنایع غذایی باید کاهش داد و با این مبلغ ناچیزی که در بودجه 90 دیده شده است مثل اینکه باید افتتاح و بهره برداری از آن را در دولتهای11 و 12 توقع داشت، چه اینکه مشاهده می شود در خصوص بیمارستان 9 دی منظریه که بعد از 17 سال از احداث اسکلتهای بنا هنوز عملیات ساختمانی آنطور که مطلوب است به پیش نمی رود. اگرچه بنده از اینجا باید از مساعی وزارت مسکن و شهرسازی تشکر کنم ولی عرض می کنم این توقع بیجایی نیست که بعد از سالها انتظار و با وجود مشکلات متعدد در حوزه درمان و بهداشت شهرستان خمینی شهر، با ازدیاد اعتبارات، طرح سرعت بیشتری پیدا کند و همچنین است عدم افتتاح درمان بستر شهر درچه که با وجود آماده بهره برداری بودن هنوز افتتاح نگردیده است.

ابطحی ادامه داد: مشکلات شهرستان خمینی شهر را بارها از این جایگاه و در مجالس مختلف هیات دولت و وزرای محترم مطرح کرده ام. در اینجا به این نکته اشاره می کنم که در توزیع اعتبارات ملی و استانی مشاهده می شود که اصلا شهرستان خمینی شهر را یک شهرستان برخوردار و بدون مشکل می دانند وگرنه چگونه رواست که اعتبارات عمرانی این شهرستان با 300 هزار جمعیت و تنها 175 کیلومترمربع مساحت و محدودیت واقع شدن در حوزه 50 کیلومتری مرکز استان، از شهرستانی با 80 هزار جمعیت و بیش از 30 هزار کیلومترمربع مساحت یکسان و گاهی کمتر باشد؟!

وی افزود: از سازمان آب منطقه استان تقاضا می کنم که برای خشک نشدن درختان میوه در شهرستان خمینی شهر، در اسرع وقت تدابیر لازم مثل تدابیر سال گذشته را جهت آبرسانی اعمال کند که می ترسم نوش دارو بعد از مرگ سهراب شود.

نماینده شهرستان درخصوص مشکلات شهرداری خمینی شهر افزود: به وزیر محترم کشور درخصوص دادن یارانه به شهرداری ها مخصوصا شهرداری خمینی شهر بابت افزایش قیمت سوخت و قیر و همچنین پرداخت مطالبات شهرداری خمینی شهر از دستگاههای دولتی تذکر می دهم اگر چه سازمان شهرداری ها کمکهای حداقلی و موردی را نموده است ولی باید عرض کنم که کفاف کی دهد این باده  ها به مستی ما!